Skip directly to content

Перебіг практики

Програма триває з березня по липень включно. Перший тиждень практики присвячений проблемам розміщення, виконання формальностей та загальному введенню в тему.

Наступний етап — подорож Німеччиною разом з політичними фондами — освітніми установами, що ідеологічно близько стоять до представлених у Бундестазі партій. Під час цих подорожей можна досить широко познайомитися з Німеччиною, але головною метою є семінари, на яких пропонується вступ до політичного, суспільного та культурного життя Федеративної Республіки Німеччина, політичних цілей та цінностей кожної партії; все це стає предметом жвавої дискусії учасників.

Після того починається власне серцевина практики. Вже на початку практиканти заповнили анкети, де вказали, у депутата якої партії вони хочуть працювати. Звичайно, самі депутати теж були висловили побажання — наприклад, стосовно країни, з якої має бути практикант. Департамент WI4 — підрозділ Апарату Бундестаґу, що займається програмами обміну та опікується практикантами — за можливістю зводить ці побажання воєдино. Після повернення з подорожей цілий день присвячується вступу у роботу в Бундестазі, після чого практикант потрапляє до офісу депутата.

Що він/вона там буде робити, залежить від конкретного депутата та його співробітників. Головним чином практикант робить те, що йому довіряють зробити. Може статися і таке, що він виконуватиме просту офісну роботу, але такі випадки є нечастими. Наприклад, можна готувати реґулярні звіти про політичну ситуацію у рідній країні, якщо робота депутата якимось чином з нею пов'язана. Можна готувати відповіді на листи громадян, організовувати зустрічі, готувати промови і т.д. і т.п. Багато що, звичайно, залежить і від власної ініціативи практиканта/практикантки, але у тому (крайньому) випадку, якщо робота в офісі, до якого Вас розподілили, Вам кардинально не сподобається, можна перейти до іншого депутата.

Практиканти мають можливість супроводжувати депутатів на багато заходів, включаючи засідання комітетів і фракцій, таким чином безпосередньо спостерігаючи за внутрішніми робочими процесами німецького парламенту.