Skip directly to content

Процес відбору

Попередній відбір кандидатів здійснює посольство Німеччини на основі поданих Вами документів. Кандидати, що пройшли цей перший тур, запрошуються до Києва на співбесіду.

Співбесіду з кожним кандидатом окремо проводить комісія, що складається з депутата Німецького Бундестаґу, представника одного з берлінських університетів, представника апарату Бундестаґу та декількох представників посольства Німеччини.

У співбесіді відразу з'ясується: 1) чи Ви дійсно добре знаєте німецьку; 2) чи те, що Ви написали у своїй анкеті та обґрунтуванні, відповідає дійсності; 3) чи Ви підходите для практики з огляду на Ваші професійні плани та загалом як особистість. Співбесіда може розвиватися в будь-якому напрямі, то ж підготовані заздалегідь промови мало допоможуть. Таким чином, в особистісній анкеті не рекомендується писати, що Ви вільно володієте мовою суахілі та передивилися всі п'єси Теннессі Уільямса, якщо Ви не готові відповісти на питання, поставлене на суахілі, про творчість Уільямса.

Якщо комісія Вас вибирає, Ви протягом декількох тижнів отримуєте поштою відповідне повідомлення і можете починати готуватися до подорожі до Німеччини. Всю потрібну інформацію Вам буде надано посольством Німеччини і управлінням міжнародних зв'язків Університету Гумбольдта.

Отримання Шенґенської візи для IPS-практикантів є безкоштовним, а залізничний квиток до Берліну необхідно буде купити самостійно (його вартість буде відшкодовано по приїзді до Берліну).

Перед від'їздом всіх новоспечених практикантів буде запрошено на прийняття, де Ви зможете познайомитися одне з одним (а також з колишніми практикантами) і поставити додаткові питання.